Stigla je Slavija do četvrte pobjede u sezoni protiv favorizovane Slobode. Dobra igra u trećoj četvrtini i napravljeni preokret, kao i uspješno zaustavljanje tradicionalno nezgodnog Sejfića, omogućili su startni trijumf Srđana Stanića u njegovom novom mandatu na klupi Sokolova. Predpraznično vrijeme moglo je dovesti i više gledalaca u dvoranu, pa se njih samo 150 radovalo trijumfu.

OKK Slavija – OKK Sloboda 70:67

(16:20, 14:14, 17:10, 23:23)

Tuzlaci su otvorili meč serijom 8:0 uz dvije trojke Lelića, dok se Slavija mučila sa polaganjem pa smo vidjeli nevjerovatne promašaje Eleza i Damjanovića. Komsolifovala se Slavija pa čak i stigla do izjednačenja 14:14, ali su gosti ponovo stekli prednost, najveću +9 (24:33), i održavali je do poluvremena.

U nastavku agresivna odbrana Slavije i uspješniji učinak u napadu za prvo vođstvo 39:37. Gosti prave seriju 5:0 ali uspjevaju Plavi još jednom podići nivo igre i u finišu četvrtine povesti 47:42. U u posljednjoj dionici smo svjedočili brzoj igri i jakoj odbrani Slavije koja je uspjela zadržati prdnost.

Slavija: Ilić 15, Maran 13, Elez 3, Njegovanović 6, Damjanović 13, Jovanović 13, Sikiraš, Trunić 3, Pejičić, Bah 4, Krunić

Sloboda: Jakupović 7, Eke 10, Strong 15, Lelić 13, Sejfić 11, Ćosić, Andelija 5, Kamberović 2, Čerkezović, Omerović 2, Herenda, Krajinić 2