Putovanje Tanga u Kupu Republike Srpske završilo se u polufinalu završnog turnira koje se igra u Bijeljini. Bolja je bila ekipa Akademca iz Trebinja koja dobija i treći međusobni duel ove sezone pa će se sutra za pehar boriti sa domaćinom Radnikom koji je ranije eliminisao KMF Brod 8:2.

KMF Tango – FK Akademac 2:4 (0:2)

Ono što prati Tango tokom cijele sezone je veliki broj promašenih zicera. Tako je bilo i večeras u Bijeljini, pa smo izbrojali deset „mrtvih” šansi koje nisu iskorišćene. Sa druge strane Akademac je pogađao, i to dva puta u prvom poluvremenu. Strijelci su bili Vidomir Milojević (’10) i Predrag Šešelj (’18).

Prepolovio je Tango zaostatak u 32. minutu golom svog čuvara mreže Ivana Trifkovića ali samo desetak sekundi kasnije Šešelj vraća +2 Trebinjcima. Dva minuta kasnije Nemanja Čečur je povećao prednost Akademca, a sve što je klub iz Istočnog Sarajeva uspio je pogodak Nemanje Pušare u posljednjem minutu meča.

Tango: Trifković, Popovac, Pušara, Šehovac, Purković, Lakić, Salčin, Babić, Đorem, Pandža, Vukadin, Kalajdžić, Lindov

Akademac: Stepanović, Janjoš, P. Šešelj, O. Šešelj, Zečević, Mandić, Belović, Aćimović, Milojević, Lojović, Čečur