Klub malog fudbala Kalinovik živi svoj san. Poslije šest kola Druge lige Republike Srpske, grupa Jug, suvereno vlada vrhom tabele sa 15 osvojenih bodova. Izabranici Miroslava Avrama odigrali su pet mečeva i ostvarili isto toliko pobjeda, a najnoviji trijumf zabilježen je večeras na gostovanju u Ljubinju. Iako oslabljen neigranjem Macana, Kalinovik je nošen dobrom akvizicijom Lončarevićem nastavio sjajnu seriju rezultata, i za mnoge neočekivano postao jedan od favorita za plasman među dvije najbolje ekipe koje vode u baraž.

KMF Ljubinje – KMF Kalinovik 6:9 (3:3)

Mala sala u Ljubinju obično ponudi zanimljiv šuterski meč jer nema previše mjesta za soliranje. Tako je bilo i večeras pa smo vidjeli po tri gola na obje strane u prvom poluvremenu. Poveli su gosti preko Lončarevića već u prvom minutu, ali domaći odgovaraju golom N. Likića već u narednom napadu. Šijaković u 8. minutu dvodi Ljubinje u vođstvo, već u jedanaestom je 2:2 kada pogađa Ćeranić. Do kraja poluvremena i jedni i drugi su zatresli mrežu u 18. minutu, za domaće je strijelac N. Likić a za goste Kovačević.

U nastavku goleada! Ponovo je Lončarević načeo mrežu u 24. minutu, i još jednom je domaćim trebalo manje od 60 sekundi da uzvrate. Pogađate, strijelac je opet N. Likić. Slična situacija i u 28. minutu kada Ćeranić dovodi Kalinovik u prednost, a Šijaković vraća egal u 29.

Uslijedila je serija Kalinovika od 3:0 kojom su došli nadomak pobjede, a strijelci su Droca (’30), Ćeranić (’32) i Lončarević (’36). Tračak nade domaćim dao je M. Likić pogotkom u 37. minutu, ali tačku na i stavlja Lončarević svojim četvrtim golom na meču.

Kalinovik će ovog vikenda braniti lidersku poziciju na teškom gostovanju uzdrmanoj Jahorini. Biće to pravi ispit za ovu ekipu kojoj je malo ko davao šanse za vrh tabele.

Ljubinje: Pecelj, Toholj, N. Likić, Škrba, Šijaković, Bogdanović, M. Likić, Krulj, Novokmet

Kalinovik: V. Tepavčević, Živković, Kovačević, Lončarević, Droca, Ćeranić, P. Sladoje, M. Sladoje, Mandić, D. Tepavčević