U nedjelju, u novoj sportskoj dvorani, održan je 2. Internacionalni karate turnir „Slavija Open” u organizaciji Karate kluba Slavija. Učešće je uzelo 512 takmičara iz 48 klubova iz Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Srbije i Hrvatske.

Dejan Vukadin sumira utiske:

Možemo biti zadovoljni turnirom. Odradili smo organizacioni dio maksimalno dobro kako bi svim ekipama bili na usluzi. Nadam se da su se gosti osjećali prijatno“.

Dejan Vukadin

Slavija nije učestvovala u borbi za generalni plasman.

Kao domaćini smo pružili priliku klubovima da se takmiče za titulu najboljeg. Mi smo učestvovali pojedinačno i osvojili 29 medalja”.

Slavija Open

Najuspješniji klub drugog „Slavija Open” je paljanska Romanija, drugo mjesto osvojila je ekipa Šampion Iliža dok je treće mjesto pripalo Rogatici. Najmasovnija ekipa turnira bio je Igman Istočna Ilidža.