Mladi džudisti Sparte danas su nastupili na dva takmičenja, u Banja Luci na 8. Internacionalnom turniru “ Banja Luka Open 2023” i u Sarajevu na 12. Međunarodnom turniru “Šampion Kup 2023“.

Na ova dva takmičenja osvojili su ukupno 13 medalja, od toga 5 zlatnih, 6 srebrnih i 2 bronzanih.

Spartanci

U Banja Luci je Sparta osvojila 7 odličja.

Zlatne medalje osvojili su Novak Janjić i Jovan Kezunović, srebrom su se okitili Luka Kovač, Luka Minić i Nikša Škrba, dok su bronzani bili Jakov Glogovac i Lazar Lučić.

Za najboljeg mlađeg poletarca na turniru u Banja Luci proglašen je Novak Janjić, a Sparta je u ekipnom plasmanu mlađih poletaraca zauzela drugo mjesto. Ekipu je vodio trener Miloš Mijanović.

Prva takmičenja

U Sarajevu je Sparta osvojila 6 medalja, i to uz podatak da je za većinu mladih džudista ovo bilo prvo takmičenje!

Zlatne medalje osvojili su Lazar Kokot, Petar Milošević i Marija Mićić, srebro su izborili Boris Džino, Marko Lučić i Željana Međo.

Za najbolju mlađu pionirku u Sarajevu proglašena je Marija Mićić. Ekipu je vosio trener Goran Mijanović.