Imao je Famos lijepu priliku da u dvomeču 6. kola Omladinske lige BiH, grupa Centar 1, ostvari oba trijumfa u Olovu protiv Stupčanice. Kadeti su to uspjeli i došli do druge pobjede sezoni, juniori i pored vođstva 4:1 zabilježili peti poraz.

Kadeti: Stupčanica – Famos 0:1 (0:1)

Vojkovćani su do gola stigli već u 8. minutu, a strijelac je bio Pavle Samardžija. Do kraja se rezultat nije mijenjao i Famos stiže do šestog boda u prvenstvu.

Stupčanica: N. Smajić, Turbić, Bećirović (67. Hodžić), A.Sokolar (67. Avdibašić), Kupusović (67. Delić), Alispahić (64. M. Sokolar), H.Manso, Džaferagić, A. Manso (64. Dramalija), Kljuno (61. Avdanović), A. Smajić (61. Bešlija)

Famos: Balić, Tomašević, Radovanović, Simić (59. Hrkalo), Knežević (66. Majmunović), Moćević, Remić, Trapara, Samardžija, Škobo, Tomić

Pavle Samardžija

Juniori: Stupčanica – Famos 5:4 (1:3)

Već u 6. minutu Famos dolazi do vođstva golom Nikše Tomaševića (naslovna fotografija) sa bijele tačke. Prethodno je Čelik skrivio penal i dobio crveni karton. Domaći ipak dolaze do izjednačenja u 20. minutu preko Tarika Jusića. Do kraja poluvremena raspucani Tomašević kompletira het-trik golovima u 34. i 41. minutu i Famos sa +2 odlazi na odmor.

Kada je u 52. minutu Tomašević postigao svoj četvrti pogodak na meču, činilo se da je zaokružen prvi trijumf juniora u prvenstvu. Ali…

Stupčanica za samo devet minuta dolazi do izjednačenja. Golove postižu Adnan Smajić (’55), Sedin Doljančić (’58) i Amel Karavdić (’64). U trećem minutu sudijske nadoknade domaći stižu do tri boda, ponovo je pogodio Karavdić.

Stupčanica: Muftić (54. Jamaković), Kopić (54. Smajić), Čelik, Karavdić, Jusić, Doljančić, Isen, Kapetanović, KLadanjčić, Šišić, Fazlović (46. Karahmetović)

Famos: Lakić, Ma. Vukadin, Šikuljak, Tomašević, Ančić, Milidragović, Mastilo (35. Leka), Brezo (75. Todorović), Mi. Vujadin, Buljević, Mičić

Naslovna fotografija: Centar za kulturu i informisanje Istočna Ilidža