Važna pobjeda Željeznice u pretposljednjem kolu Prve futsal lige Republike Srpske. Još jednom je prikazana dobra partija na gostujućem terenu, ovog puta u Derventi. Trijumf u kojem je Čovrk kompletirao het-trik približio je Trnovljake play off-u, ali i ostavio ih su bez Eleza i Bjelice zbog crvenih kartona za naredni meč protiv Policajca.

KMF Derventa – KMF Željeznica 2:4 (1:0)

Prvo poluvrijeme domaći su riješili u svoju korist, a jedini pogodak djelo je Đakovića još na otvaranju meča (3. minut).

Željeznica stiže do izjednačenja u 25. minutu golom Eleza ali Derventa uzvraća četiri minuta kasnije preko Duspare za 2:1.

U finišu meča mnogo uzbuđenja. Prvo je Čovrk donio novo izjednačenje u 35. minutu a dva minuta kasnije isključen je Elez koji večeras dva puta bio meta divljačkih startova. Ali to nije smetalo Čovrku da postigna još dva pogotka, u 38. i 40. minutu, i donese pobjedu svom timu. U posljednjem minutu isključenje je zaradio i Bjelica.

Poslije 13. kola Željeznica je na 25 bodova koliko imaju prvoplasirana Derventa i Doboj (uz utakmicu manje) na drugoj poziciji.

Derventa: Blagojević, Pivaš, Travar, Đaković, Duspara, Đurićić, Rajak, Lejić, Kulaga, Đekić, Simić

Željeznica: Balaš, Bjelica, Hršumović, Elez, Jusić, Radojević, Đorda, Čovrk, Perović, Dragović, Minić