oznorCOBR

U trećem kolu Omladinske lige Republike Srpske, grupa Jug, danas je u Vojkovićima odigran kadetski derbi između Famosa i Slavije. Gosti su zasluženo slavili i pokazali da su ovom trenutku kvalitetniji tim.

FK Famos – FK Slavija 0:3 (0:1)

Prvo poluvrijeme je proticalo u igri na sredini terena bez nekih izglednih šansi. Prvo nešto veće uzbuđenje bila je uzdrmana prečka Famosovog gola kada je Forcan silovito šutirao. Da se na odmor ne ode bez golova potrudio se Furtula u 40. minutu. Slavija je dobila korner poslije koga jedini strijelac u prvom dijelu ostaje sam na drugoj stativi i nije mu bilo teško da glavom sprovede loptu u mrežu.

Ono što je započeo u prvom, Furtula je nastavio i početkom drugog poluvremena. Koristi sjajnu loptu Stojanovića i izlazi sam pred golmana Balića, koga lažnjakom baca na travu i rutinski pogađa za 2:0. Famos je odgovorio pokušajem Ančića sa linije šesnaeterca ali nije bio dovoljno precizan.

Do trećeg gola Slavija dolazi u 52. minutu poslije odlično istrčane kontre Babalja i pravovremenog pasa za Kujaču, koji šutira i uz pomoć Famosovog Radovanovića vara Balića.

Samo minut kasnije Kujača se mogao ponovo upisati u strijelce ali Furtulin pas ne pretvara u pogodak: sa peterca loše šutira preko gola. Radovanović utučen zbog lošeg bloka u stilu Juventusovog Gatija protiv Sasola vraća loptu „na neviđeno” ka golu, srećom po njegov tim ona odlazi pored stative.

Kujača se revanširao Babalju i šalje mu dobar pas na lijevu stranu, ali ovaj pomalo i neozbiljno želi lobovati Balića koji mu hvata živu loptu. Do kraja nije bilo promjena i cijeli plijen ide „na brdo”.

Famos: Balić, Tomašević, Radovanović, Simić, Remić, Ančić, Buljević, Trapara, Samardžija, Kovač, Dragović

Igrali su još Knežević, Majmunović, Vasković, Šikuljak, Leka, Topalović i Močević.

Slavija: Kužet, Taušan, Lale, Đurić, Radulović, Erbez, Andrić, Furtula, Zupanc, Forcan, Tešanović