qrf

Svaki poraz na domaćem terenu je neugodan, a još kada ostanete bez bodova od posljednjeplasirane ekipe na tabeli, glavobolja je gotovo nesnosna. Danas su gosti iz Janje, moramo priznati zasluženo, slavili u Vojkovićima.

FK Famos – FK Podrinje 3:4 (0:2)

Da će ekipa iz Janje stvarati mnogo problema vidjelo se poslije školski izvedene kontre a jedino zahvaljujući efektnoj odbrani Rončevića mreža se nije tresla. Jeste u narednom pokušaju. Sjajan kontranapad Podrinja po desnoj strani, lopta dolazi do Delalića koji pogađa za 0:1.

Famos je krenuo po izjednačenje a blizu je bio kada Hadžibegović zahvata loptu glavom, ona doalzi do Ćehe koji iz okreta sa dva metra šutira ali pored gola. Ipak najbolju šansu Famos propušta poslije ubačaja, Blažić promašuje loptu koja se odbija od odbrambenog igrača i bukvalno šeta po liniji.

Gosti dupliraju prednost u minutu, ponovo iz kontre. Novković gubi duel, brza tranzicija igrača Podrinja, Stevanović ulazi u šesneasterac, izbacuje odbrnu i postiže pogodak za 0:2.

Probao je Drinjak uvođenjem svježe krvi u nastavku da dođe do pozitivnog rezultata. Ušli su Bjeloš, Marković i Jošikava ali prvu priliku imaju gosti i ponovo Rončević brani, da bi u nastavku Ćeha požrtvovano izblokirao šut.

Bjeloš je nekoliko puta prijetio glavom a poslije jednog pokušaja u 51. minutu lopta dolazi do Blažića koji je sprovodi (nećeno reći kojim dijelom tijela) u mrežu za 1:2.

Blažić

Bjeloš je još jednom u glavnoj ulozi, ponovo gađa glavom ali golman brani. U nastavku se Jošikava izborio za loptu, pronalazi Blažića koji svojim drugim golom donosi izjednačenje. Igrao se 64. minut.

Očekivala se totalna ofanziva Famosa a umjesto toga Podrinje dolazi do dva pogotka rezerviste Jovičića za samo četiri minuta. Nesporazum u odbrani poslije centaršuta koristi Jovičić i matira Rončevića. I onda još jedna kontra za 2:4.

Famos je uspio samo ublažiti poraz golom Perovića sa bijele tačke.

Famos: Rončević, Škrba, Ćeha, Kokot (74. Vranešić), Babić (46. Marković), Radović (46. Bjeloš), Perović, Hadžibegović, Novković (81. Nakagaki), Tešanović (46. Jošikava), Blažić

Podrinje: Šehović, Erić, Jovanović, Mazić, Lakota (82. Jahić), Božić (86. Bradarić), Delalić (70. Vukičević), Alić, Nikolić, Pantić (70. Jovičić), Stevanović (86. Đurić)