Kada primiš 58 poena za jedno poluvrijeme, nemaš šta očekivati nego izgubiti što manjom razlikom. S toga je i -19 na kraju po onoj „kako sam se nadala, dobro sam se udala”. Slavijina odbrana večeras nije postojala pa je protivnik prohvatio velikodušnu ponudu i bukvalno se šetao kroz reket. Najbolje govori podatak da su Plavi u prvoj četvrtini imali više prekršaja u napadu nego u odbrani, defanzivni skok bio je misaona imenica za izabranike Srđana Stanića, pa zato nije ni bilo lijeka za raspoloženi trojac gostiju Wallace sa 25, Moree sa 23 i Simanić sa 15 poena (imao monstruozno zakucavanje). U Slaviji su najefikasniji bili Tanksley sa 17 i Ilić sa 15 poena.

OKK Slavija – OKK Spars 83:102

(20:25, 21:33, 28:23, 14:21)

Gosti su meč otvorili serijom 5:0 i uz krtkotrajni priključak Slavije stvorili prednost koju su održavali do sredine druge četvrtine. Tada domaći sa dvije vezane trojke (Elez i Tanksley) dolaze na samo pola koša zaostatka (26:27), ali Sparsi ponovo dodaju gas i na odmor odlaze sa +17 (41:58).

Finiš treće četvrtine ipak vraća Slaviju u život. Najviše zahvaljujući Tanksleyu Sokolovi prave seriju 12:0 i dolaze na istu toliku razliku -12 (59:81). Za nešto više nije bilo snage.

Slavija: Maran 10, Njegovanović 3, Davis 6, Damjanović 8, Jovanović 9, Sikiraš, Ilić 15, Elez 5, Tanksley 17, Pejičić, Bah 7, Krunić 3

Spars: Talley 14, Simanić 15, Moree 23, Wallace 25, Petrakis 6, Bukva 9, Mulić 8, Kovač 2, Nezirić, Haziselimović