Teret apsolutnog favorita djelomično je sputao Jahorinu na putu ka novoj pobjedi. Užasno loša druga četvrtina nagovještavala je da Varda možda može napraviti iznenađenje, ali atomska košarka domaćih u drugom poluvremenu odagnala je sve sumnje pa je tim koji predvodi Miro Vukoje zadržao lidersku poziciju ubjedljivim trijumfom.

Oporavljeni Okiljević i Luka Kusmuk sa po 11 poena predvodili su Jahorinu, novajlija Bubanja i May postigli su po 10 poena, dok je Kovač uz 8 poena dodao i 11 skokova. U redovima Varde najefikasniji su bili Đorđević sa 11 i Stanimirović sa 10 poena.

KK Jahorina – KK Varda 76:52

(20:13, 11:18, 19:10, 26:11)

Tek u finišu prve četvrtine Jahorina je uspjela da se rezultatski odlijepi od razigranih gostiju, a poslije time outa koji je zatražio Vukoje, Simićevom trojkom sa zvukom sirene dolazi na +7 (20:13).

Povećali su domaći prednost na +9 (29:20) a onda se u potpunosti ugasili i dozvolili Vardi da napravi seriju 11:0 i da povede. Ponovo je Simić gasio vatru, ovog puta sa dva uspješna slobodna bacanja za egal pred odlazak na odmor.

Varda trojkom Mutapčića otvara drugo poluvrijeme, pa dolazi i do prednosti od +4 (35:39). Uslijedila je serija Jahorine 12:0 koju je započeo Okiljević sa pet vezanih poena, Kovač sjajnom blokadom, začinio je Pečenica sa preciznim šutom za tri poena, May laganim polaganjem, te Luka Kusmuk atraktivnim zakucavanjem. Gosti šest minuta nisu mogli pogoditi koš, tek Negovanović polovičnim slobodnim bacanjima prekida agoniju. Ovaj nalet Jahorine donio je domaćim +9 (50:41) pred posljednju četvrtinu.

Serijom 9:0 na otvaranju posljednje dionice Jahorina je definitivno potvrdila trijimf, bilo je pitanje samo kojim rezultatom će se meč završiti.

Jahorina: Simić 8, Pečenica 7, L. Kusmuk 11, May 10, Kovač 8, Živković, Rebić 3, Pavlović, V. Kusmuk, Bubanja 10, Čovičković 8, Okiljević 11

Varda: Đorđević 11, Savić 5, Mutapčić 9, Rosić 4, Negovanović 5, Racković, Krunić 2, Kujundžić, Savić, Puhalo, Stanimirović 10, Spasojević 6