Potpuna uspavanka u prvom dijelu, bogato drugo poluvrijeme sa mnogo šansi i tri gola. Slavija je pokazala da je trenutno fizički spremnija i kvalitetnija ekipa, iako je igrala bez velikog broja standardnih igrača. Simić je uz to napravio samo jednu izmjenu jer nije htio uvoditi juniore koji sutra imaju utakmicu.

FK Slavija – FK Famos 3:0 (0:0)

Gradski derbi je privukao veliki broj gledalaca koji su vjerovatno imali osjećaj da u prvih 45. minuta gledaju termin rekreativaca. Da nije bilo dva pokušaja Nikole Bjeloša iz slobodnjaka, te poništenog gola Beširevića (sudija Maksimović nije pustio prednost poslije prekršaja nad Dabićem), ne bi imali šta ni napisati u izvještaju.

Jedini prijetio u prvih 45. minuta

Nastavak znatno sadržajniji i zanimljiviji. Odmah na startu Dabić šalje loptu na drugu stranu, Čvoro šutira ali je izblokiran. Bjeloš driblingom izbacuje odbranu i upućuje udarac, lopta odlazi pored gola.

U 53. minutu Slavija vodi 1:0. Dabić je ponvo poslao loptu na drugu stativu, Bogučanin spustio za Popovića koji matira Rončevića.

Šest minuta kasnije penal za domaće koji je izazvao buru negoovanja kod igrača Famosa. Asentić je pao, kontakt je postojao ali intenzitet je upitan, Maksimović sa zadrškom pokazuje na bijelu tačku. Igrao se 61. minut kada Nikola Bjeloš sa kreča udvostručuje prednost.

Perović nevidljiv danas, Asentić izborio penal

Odgovorio je Famos preko Vranešića koji šutira sa distance, zatim isti igrač šalje loptu na peterac ali Lalović kasni sa reakcijom.

Mogao se Čelan, rezervista Slavije, proslaviti nakon samo tri minuta provedena na terenu ali ne koriti odlične centaršuteve Dabića i Beširevića. U 82. minutu griješi Mićić i predaje loptu u noge Dabiću, ovaj je prosljeđuje za Asentića čiji šut brani Rončević.

U 89. minutu sjevnula je kontra Slavije, čak petorica igrača su se našla pred Rončevićem a Bogučanin pogađa za 3:0.

Bogučanin potvrdio trijumf

Famos je imao dobru priliku za počasni gol: Mićić u sudijskoj nadoknadi iz slobodnog udarca sa 18 metara pogađa prečku.

Na kraju, zaslužena pobjeda Slavije kojom je dokazala da joj je mjesto u gornjem dijelu tabele. Famos nam je ostao dužan danas, a nadamo se da će se Ćeha i Lalović što prije oporaviti od povreda zbog kojih su morali ranije van igre.

Dabić odličan

Slavija: Sirćo, Vučinić, Beširević, Popović, Gojković, Dabić, Bjeloš (77. Čelan), Bogučanin, Čvoro, Asentić, Tomić

Famos: Rončević, Ćeha (72. Marković), Bjeloš (62. Lalović -81. Minić), Babić, Vranešić, Perović, Hadžibegović, Tešanović, Novković (72. Mićić), Nakagaki, Blažić