Logika je nalagala da će kad-tad proraditi gol mašina Slavije, a najavili smo da će to biti protiv Borca iz Kozarske Dubice. Osjećaj, znanje, putovanje kroz vrijeme – nije važno. Pogodili smo opet. U ovom meču Arbinja je postigao prvi gol u prvenstvu, dok se Dabić proslavio asistencijama.

FK Slavija – FK Borac 5:2 (1:0)

Gosti su prvi zaprijetili preko Glišića koji je imao dobru šansu ali uspješniji je Sirćo. Slavija do vođstva dolazi u 37. minutu: Bjeloš je asistent, Karić strijelac udarcem sa dvadesetak metara.

I u nastavku je Slavija opasnija. Gigović i pomoćnici su smatrali da nije bilo penala nad Bjelošem, te da je Arbinja bio u ofsajdu. Plavo-bijelima to ne smeta u 62. minutu kada Dabić pravi prodor i asistira Avdaloviću za 2:0.

Šest minuta kasnije prvi gol Arbinje u prvenstvu. Asistencija Karića i majstorski lob Stefana. Dabić je danas bio raspoložen za asistencije, nova je bila za Popovića u 77. minutu i visoko vođstvo od 4:0

Glišić je nedugo zatim precizniji nego u prvom poluvremenu i smanjuje rezultat, ali Dabić još jednom asistira, ovog puta u 86. minutu Križevcu za peti pogodak Sokolova. Do kraja gosti uspjevaju ublažiti poraz preko Hinestroze.

Slavija: Sirćo, Gojković, Beširević, Popović, Dabić (87. Čvoro), Bjeloš (74. Križevac), Arbinja (74. Radaković), Avdalović (63. Mandić), Vučinić, Karić, Tomić

Borac: Matijaš, Bunić, Pekić (66. Govedarica), Pamplona, Hinestroza, Glišić, Tomaš (71. Jaćimović), Arias (71. Koprivica), Malbašić, Gavrić, Janković