OKK Slavija – KK Posušje 98:84

(23:19, 21:20, 27:25, 27:20)

Sedmi trijumf Slavije u Prvenstvu Bosne i Hercegovine došao je poslije čvrste igre protiv ekipe Posušja. Zaključak koji možemo izvući poslije meča je da Foreman izrasta u pravog lidera ekipe a da su novajlije Jovanović i Maran opravdali epitet kvalitetnih pojačanja.

Foto Vaske

Nije Slavija ušla u meč koncentrisano pa Ilić gubi dvije lopte, ovu drugu spašava Šehovac sjanom blokadom ispod koša. Gosti vežu dvije trojke za rezultat 3:8. Odgovor je serija Slavije 7:0. Do kraja četvrtine vidjeli smo serije od 5:0 na obje strane. Kod Sokolova poenterski je bio raspoložen Foreman a kod Posušja College.

Druga četvrtina je prošla u egalu. Posušje u igri održava College trojkama dok se u Slaviji raspucao Jovanović.

Poslije odmora ponovo je Šehovac u prvom planu. Prvo krade loptu i poentira potom još jednom podiže rampu. Slavija ima +7 (50:43) ali Posušje pravi seriju 8:0 i prelazi u vođstvo. Podigli su se domaći, prvo Foreman trojkom prekida seriju a onda naš tim dolazi na +11 (69:58). Brzo se istopila prednost na samo +5, a sekundu prije kraja Maran dobija dva slobodna bacanja i oba koristi.

Brzo se igra u posljednjoj četvrtini, ima grešaka na obje strane ali se Slavija bolje snalazi i ponovo dolazi na +11 (88:77) na četiri minute prije kraja. Ključ je možda u zaustavljanju sedmice Posušja College koji je u prvom poluvremenu postigao 15 poena dok je u drugom stao na „samo” 7. Foreman je u potpunosti preuzeo ulogu lidera Slavije što je publika prepoznala i nagradila njegove poteze aplauzima. Na dva minuta prije kraja Slavija ima +12 (94:82) i već se nazirala sedma pobjeda Sokolova. Do kraja nije bilo ni vremena ni snage kod gostujuće ekipe za preokret pa bodovi ostaju u Istočnom Sarajevu.

Najefikasniji u redovima Slavije bio je Foreman sa 20 poena, Damjanović i Maran postigli su po 16, Jovanović 15, Ilić 12, Tanskley 6, Krunić 5, Bojović i Elez po 3 i Šehovac 2 poena.

Kod Posušja najraspoloženji je bio College sa 22 poena, Mandić je postigao 18, Ramljak 16…