oznorCBT

Četvrta vezana pobjeda Slavije koja je otklonila sve dileme oko opstanka. Po natopljenom terenu Sokolovi su se bolje snašli i savladali Sutjesku iz Foče. Trener Stanić nije mogao računati na Gojkovića, Vučinića i Arbinju zbih kartona, te Bjeloša zbog povrede, ali mu je izabrana postava donijela sedmi trijumf u ovom mandatu. Danas je napravljen i oproštaj od dvojice bvših kapitena, Gorana Popovića i Aleksandra Pušare kojma su uručeni prigodni pokloni.

FK Slavija – FK Sutjeska 4:1 (3:0)

Sokolovi otvaraju meč na najbolji mogući način i već u 2. minuta stiču prednost. Beširević, koji je danas igrao u veznom redu, u želji da spriječi kontru Sutjeske plasira loptu pravo u rašlje i postiže lijep pogodak.

Natopljen teren stvarao je mnogo problema igračima u kontroli lopte, a Erić je to u 25. minutu iskoristio presjekavši pas Fočaka a zatim rutinski pogodio i udvostručio prednost. Pet minuta kasnije već je 3:0 za Slaviju: Govedarica je iz slobodnog udarca sa ivice šesnaesterca pronašao put do mreže.

Govedarica je danas bio raspoložen pa je u 54. minutu povukao kontru i pronašao Aleševića kome sa pet-šest metara nije bilo teško da loptu pošalje iza leđa golmana Dabića za 4:0. Pet minuta kasnije mogao je Govedarica da sw još jednom upiše u strijelce poslije odličnog pasa Dabića ali je čuvar mreže Sutjeske krajnjim naporom loptu skrenuo u korner.

Nije se mnogo toga zanimljivo dešavalo na terenu pa je najveći aplauz dobio sada već bivši kapiten Slavije Popović koji je poslije povrede dobio 10 minuta da zabilježi posljednji nastup za klub.

Sutjeska je ipak uspjela ublažiti poraz golom Sekulića nakon čega je i odsviran kraj ovog meča.

Slavija: Sirćo, Medić, Beširević (73. Lubura), Dabić (68. Čvoro), Križevac, Alešević (82. Popović), Mandić, Karić, Erić( 68. Timotija) Tomić, Govedarica

Sutjeska: Dabić, B. Radović, Sekulić, Ivanović (46. Bjelogrlić), Mitrašinović (61. Milutinović), Đorđević, Vladičić, Obrenović, Samrdžić, Pavlović (57. Dragićević), D. Radović