KMF Željeznica – KMF Nevesinje 3:1 (1:0)

Prva tri boda našeg prvoligaša u novoj sezoni ostvarena su pred stotinjak gledalaca u novoj dvorani.
Željeznica je nesrećno poražena od Policajca u prošlom kolu, primivši gol dvadesetak sekundi prije isteka vremena. Nevesinje je kući demolirano od Borca 1:10 pa su obje ekipe imale motiv da pobjedom zaliječe rane.

Ekipa iz Trnova došla je u vođstvo preko Beširevića u 7. minutu. Prvi period bio je prepun šansi domaćih od kojih bi izdvojili onu Minićevu kada je „zarolao” golmana ali otišao previše u stranu da bi uputio bolji šut.

Gosti su se pokazali kao opasna ekipa koja je koristila i minimum prostora da ugrozi Dragovića.

Drugo poluvrijeme Željeznica otvara na najbolji mogući nastup pa u 22. minutu kapiten Elez postiže pogodak za 2:0.

U 35. minutu vidjeli smo po pogodak na obje strane. Za domaće je strijelac Ikonić dok je za goste pogodio Kljakić.

Do kraja nije bilo promjena pa je Željeznica konačno nagrađena bodovima za dobre igre.

Željeznica: Dragović, Debelnogić, Đorda, D. Bjelica, Elez, Beširević, Perović, Minić, Ivičević, Ikonić, M. Bjelica, Miletić