Košarkaši Slavije doživjeli su i sedmi uzastopni poraz u Prvenstvu Bosne i Hercegovine. Večeras je u novoj dvorani do pobjede stigla ekipa Orlovika iz Žepča. U Slaviji su najviše poena postigli Ilić i Njegovanović, po 22, a u Orloviku Delić 24 i Rizvić 23.

OKK Slavija – KK Orlovik 89:92

(22:20, 20:20, 22:25, 25:27)

Sokolovi su imali vođstvo tokom prvog poluvremena ali gosti u trećoj četvrtini uspjevaju napraviti preokret i otići na +8 (52:60). Ipak u završnici ove dionice Slavija se podiže i u posljednju četvrtinu ulazi sa dva poena prednosti. Bilo je to sve od našeg tima koji ponovo pada, gosti u jednom trenutku imaju i +11 (73:84) i privode meč kraju u svoju korist.

Slavija: Ilić 22, Elez 2, Njegovanović 22, Jovanović 18, Damjanović 6, Maran 13. Sikiraš, Obrenović, Tanksley 2, Pejičić, Krunić 4

Orlovik: Delić 24, Edo Preldžić 12, Podojak 6, A. Mehić 6, Emir Preldžić 13, Edin Preldžić, D. Mehić, Cvitanović, Rizvić 23, Radović 6, Ćućović, Bajrić 2