U Istočnom Sarajevu ovog vikenda se održava završni turnir košarkaškog prvenstva Republike Srpske za mlađe pionire. Slavija se visokom pobjedom nad Igokeom plasirala u finale gdje će se sutra za trofej boriti sa Leotarom.

OKK Slavija – KK Igokea Student 71:51

(25:20, 7:9, 15:17, 24:5)

Naši dječaci su bili u konstantnom vođstvu tokom cijelog meča ali nisu napravili osjetnu prednost pa se na poluvrijeme odlazi sa tri poena prednosti (32:29). Treća četvrtina prolazi u egal borbi i pred posljednju dionicu Slavija ima samo pola koša prednosti.

A onda fantastična igra u odbrani i brze kontre koje su u potpunosti izbrisale nade Igokee da može nešto više napraviti. Slavija je u ovoj četvrtini goste ostavila na samo pet postignutih poena.