Pred skromnim brojem gledalaca u novoj sportskoj dvorani odigran je direktan duel timova koji se bore za opstanak u Prvenstvu Bosne i Hercegovine. Slavija je ugostila ekipu Prijedor Spartaka iz uz dosta oscilacija u igri ipak smogla snage da u finišu meča ostvari trijumf koji joj gotovo osigurava da i naredne sezone igra u najelitnijem rangu BH košarke. Slaviju je do pobjede predvodio Njegovanović sa 23 poena, dvocifren učinak imali su još Maran sa 14, Tanksley 12 i Damjanović 11 poena. Kod gostiju je Adamović meč završio sa 17, Stanković sa 11 poena.

OKK Slavija 1996 – KK Prijedor Spartak 83:73

(27:13, 9:24, 16:16, 31:20)

Furiozno je krenula Slavija i povela 17:2 najaviše zahvaljujući dvojcu Njegovanović – Tanksley. Gosti se za trenutak vraćaju iz šoka serijom 7:0 ali Sokolovi na prvu pauzu idu sa solidnom prednošću od +14.

Druga četvrtina donosi košmarnu igru izabranika Srđana Stanića. Bezidejni napadi, izgubljene lopte rezultivali su sa samo dva poena u prvih sedam minuta igre, dok sa druge strane gosti pogađaju bukvalno sve i prave preokret i vođstvo na poluvremenu.

Njegovanović (Foto Vaske)

Treći period prolazi u egalu, i dalje se Slavija mučila sa realizacijom, mada su i gosti forsirali gotovo nemoguće šuteve. Nebesko plavi su imali priliku da naprave preokret ali u posljednjih 10 minuta se ulazi sa pola koša prednosti Prijedorčana.

Proradio je Slavijin šut za tri poena u posljednjoj četvrtini, a dvije vezane Filipa Njegovanovića donose Slaviji prednost +7 (66:59). Do kraja je sačuvana prednost i opstanak.

Opstanak (Foto Vaske)

Slavija: Maran 14, Njegovanović 23, Tanksley 12, Jovanović 7, Damjanović 11, Sikiraš, Ilić 7, Obrenović, Elez 7, Pejičić, Krunić 2

Prijedor: Stanković 13, Lončar 3, Vučinić 2, Gosell 8, Gutalj 2, Adamović 17, Bojanić 10, Lulić 12, Todorović, Andelija, Kragulj, Sorak 6