I prije duela sa Laktašima znalo se da će ovo biti teška utakmica i da se do bodova mora igrati preko svojih mogućnosti. Nažalost, igrači Slavije su danas podbacili (pogotovo u prvom poluvremenu), sudija Panić je olako svirao penale, a ružne riječi pojedinaca sa tribina upućene domaćim igračima su ne samo nepotrebne nego bile i dodatni teret momcima u plavo-bijelim dresovima. Laktaši nose tri boda iz Čiče, Slavija je samo bod iznad zone ispadanja.

FK Slavija – FK Laktaši 2:3 (1:2)

Dođe dan kada ništa ne ide, upravo se to desilo Slaviji u prvom poluvremenu. Stajali su domaći daleko od lopte, sa previše grešaka i premalo ideja, a to se u fudbalu kažnjava.

Imao je Dabić dobru poziciju da iz slobodnjaka pronađe nekog od saigrača pred golom ali se odlučio za šut, očajan treba reći. Na drugoj strani neodlučna reakcija odbrane Slavije i 12. minutu Gojkoviću preostaje samo da prekršajem spriječi pogodak. Opravdano dosuđen jedanaesterac koji u gol pretvara Šikanjić za vođstvo Laktaša.

Pokušaji Govedarice sa distance i Gojkovića glavom poslije kornera nisu bili previše opasni, a Medić se samo ukopio u sivilo, griješi u 19. minutu a lopta stiže do Millojevića koji duplira prednost gostiju. Na sve to dolazi crveni karton Beširevića u 30. minutu kada kao zadnji igrač odbrane ruši Šikanjića.

Slavija sa igračem manje i dalje napada pa Arbinja dobro gađa ali golman skreće loptu u korner. Arbinja je ostavio utisak kao igrač sa najviše želje u plavo-bijelom dresu pa je u 42. minutu srušen pred golom i Slavija dobija penal. U gol ga pratvara Arbinja i prednost Laktaša je prepolovljena pred odlazak na odmor.

Krenuli su domaći, iako u igračkon deficitu ofanzivno u nastavku, što je ostavljalo dosta prostora Laktašima za kontre. U 58. minutu Govedarica se ustremio ka golu gostiju alii loše šutira. Gosti uzvraćaju nezgodnim udarcem Turanjanina koji završava tik pored stative. Turanjanin nedugo zatim ima još bolju situaciju ali je njegov šut u posljednji trenutak izblokiran.

U 73. minuti novi penal za goste i prilika da Turanjin ipak zatrese mrežu, što je i učinio sa bijele tačke. Muk na tribinama trajao je do 80. minuta kada Dabić pronalazi Govedaricu a ovaj pogađa za 2:3 i nadu.

I krenuli su Sokolovi na sve ili ništa pa prvo Dabić ulazi u šesnaesterac ali odbrana gostiju u posljednjem trenutku interveniše, da bi nedugo zatim Erić sjajno šutirao ali neprecizno. Imao je Govedarica u prvom minutu sudijske nadoknade odličnu poziciju sa ivice šesnaesterca ali njegov udarac iz slobodnog udarca završio je u živom zidu i propala je posljednja šansa za osvajanje boda.

Slavija: Sirćo, Medić, Gojković, Beširević, Dabić, Arbinja, Vučinić (46. Bjeloš), Mandić, Karić, Erić, Govdarica

Laktaši: Knežević, Milić, Šikanjić, Škorić, Milojević, Trivić, Petrović, Turanjanin, Babić, Tešić, Dojčinović