Neće Paljani po dobrom pamtiti gostovanje u Laktašima. Rezultatska katastrofa u 10. kolu Prve lige Republike Srpske sa sedam primljenih golova za pretposljednje mjesto na tabeli i užasno tešku borbu za opstanak. Gutović će morati ekspresno naći model za dizanje morala poslije ove sedmice na Lotu, jer slijedi meč sa BSK-om.

FK Laktaši – FK Romanija 7:1 (2:0)

Domaći su poveli već u 4. minutu poslije kornera kada mrežu pogađa Marković. Do poluvremena u strijelce se upisuje i Tešić u 30. minutu.

U 63. minutu autogol Đerića, samo minut kasnije Marković postiže svoj drugi gol na meču za 4:0.

Romanija smanjuje u 79. minutu preko Blagojevića, ali do kraja Laktaši postižu još tri pogotka, strijelci su Škorić (’82), Đapa (’85) i Džafo (’87).

Laktaši: Knežević, Milić (65. Džombić), Vuković (65. Bosančić), Šikanjić (77. Gavrić), Marković (65. Džafo), Škorić, Milojević (46. Milojević), Ostojić, Babić, Tešić, Dojčinović

Romanija: Lučić, Đerić, Pekić (53. Cvjetanović), Vuković, Lukić (53. Bašović), Cicović, Torbica, Blagojević, Ivković, Radović (66. Simanić), Milošević (61. Otović)