Ni u drugom ovosezonskom duelu gradskih rivala nije bilo pobjednika. U 10. kolu Premijer futsal lige BiH, GFC Sarajevo i FC Željezničar odigrali su neriješeno 4:4 (meč prvog kola završen 3:3).

Uzbudljiva utakmica sa dosta preokreta počela je ranim vođstvom tima sa Grbavice već u prvom minutu kada mrežu pogađa bivši fudbaler Famosa, Anes Demirović. Sarajevo je uzvratilo tri minuta kasnije pogotkom Dragana Ikonića. Međutim, Željo u razmaku od dva minuta postiže dva pogotka (Karić ‘7 i Pljevljak ‘9) i sa +2 odlazi na odmor.

U nastavku domaći kreću angažovanije i poslije tri minuta igre Handžić smanjuje rezultat. U 29. minutu izjednačenje donosi Bilić. Minut kasnije loptu na sredini gubi Srđan Milošević i mogao je na svom debiju u dresu Željezničara biti tragičar jer njegovu grešku koristi Handžić i donosi potpuni preokret Sarajevu. Ipak Pljevljak svojim drugim golom na utakmica poravnava u 36. minutu i postavlja konačan rezultat.