Neshvatljive oscilacije u igri Igmana koštale su ih trećeg vezanog poraza u Prvenstvu Bosne i Hercegovine. Slično kao protiv Mladog Krajišnika, danas su ponovile katastrofalnu igru u prvom poluvremenu što su gošće iz Gradiške ikoristile i napravile, ispostavilo se nedostižnu, prednost za prvu pobjedu u sezoni. Skok igra Igmana pojavila se kao akutan problem koji se mora riješiti. Kod domaćih su jedine raspoložene bile Šehovac sa 19 i Koffler 18 poena, dok su kod Kozare uspješne u šutu bile Kuruzović sa 23, Tadić sa 15, Škrbić sa 12 poena…

OKK Igman – ŽKK Kozara 60:75

(8:25, 9:11, 24:21, 18:18)

U prvih sedam minuta igre Igmanke su postigle samo dva poena dok su gošće pogađale i već na startu napravile osjetnu razliku. Raspoložena je bila Kuruzović za koju domaće nisu imale rješenja.

I u drugoj četvrtini preskroman poenterski učinak izabranica Zorana Šehovca, ali su koliko-toliko bile ravnopravan protivnik Kozari.

Efikasniji je Igman u nastavku ali ne uspjeva odbranom zaustaviti Kozaru za priključk. Kratkotrajni bljesak u trećoj četvrtini serijom 7:0 donekle je podgrijao nadu, ali ubrzo gošće dolaze do najveće prednosti na meču od +25 (27:52). Ponovo Igman podiže ritam i uspjeva smanjiti, da bi Reljić sa zvukom sirene spustila zaostatak na -16 (41: 57).

Na pet minuta do kraja meča Igman topi zaostatak na „samo” 13 poena (52:65). Do kraja egal borba ali Kozara je sačuvala prvi ovosezonski trijumf.

Igman: Krajšumović 6, Porović, Šehovac 19, Koffler 18, Reljić 5, Vasković, Popović 5, Bjelica, Avdić, Kovač 5, Milavica 2, Andrić

Kozara: Simić 5, Škrbić 12, Pajić 11, Tadić 15, Kuruzović 23, Marendić 9, Josić, Đukić, Kočić, S. Vidović, Dragičević, M. Vidović