Prva utakmica finalne serije play off-a Prve futsal lige Republike Srpske pripala je Doboju. U Osječanima, sa čudnim izborom sudijskog para Ilić – Gogić (Iz Doboja i Istočnog Sarajeva), domaći su savladali Željeznicu i poveli u pohodu na tri dobijena meča i plasman u Premijer ligu. Ako im je to uopšte cilj. Drugi meč je na programu već u srijedu.

FK Doboj – KMF Željeznica 6:3 (4:2)

U otvaranju meča Doboj je već na 2:0, strijelci su Starčević (‘1) i Martić (‘4) ali se golom oporavljenog Jusića (‘4) Željeznica vraća u meč. Naredna tri gola djelo su Buljubašića: prvo je povisio rezultat u 10. minutu a šezdesetak sekundi pogodio sopstvenu mrežu. Ispravio je svoju grešku u 12. minutu kada je Doboju donio +2.

Domaći u 29. minutu idu na tri gola razlike pogotkom Martića, a Hršumović smanjuje rezultat u 32. minutu. Ovjeru pobjede Dobiju donosi Ninković u posljednjem minutu meča.

Doboj: Ninković, Lukić, Martić, Starčević, Buljubašić, Mujkanović, Ivanagić, Mil. Radulović, Bosić, Kovačević, Huskanović, Mih. Radulović

Željeznica: Balaš, Hršumović, Đorda, Jusić, Elez, Radojević, Godinjak, Perović, Dragović, Minić, Čovrk