Više nego dobar start dva naša kluba na otvaranju nove sezone drugoligaškog istoka.

FK Glasinac

Vlasenica – Glasinac 1:3 (1:2)

Džaba silna pojačanja domaćeg tima, džaba podatak da su prošle sezone oba puta savladali sokolačku Blaugranu.

U trećem minutu nevjerovatni Neđo Šuka nastavlja svoj golgeterski niz. U osmom je već 0:2. Ponovo je Šuka strijelac, ovog puta sa penala.

Vlasenica uspjeva da se vrati u igru golom Rajaka u 37. minutu ali do kraja Glasinac je tsj koji postiže pogodak, i to u 90. minutu kada Škobo trese mrežu i pečatira pobjedu.

Vlasenica: Vukotić, Rajak (63. Erdelić), M. Kovačević, N. Kovačević, Petrović, Fehratović (80. Jurošević), Matić, Zekić, Majstorović, Mitroivć, Tomić (23. Mijatović)

Glasinac: Krunić, M. Pejanović, Deurić, Radonja (54. Gladanac), Škobo, Šuka (90+2 Beatović), Lizdek, Vujičić, Lončarević, Žugić, A. Pejanović (90. J. Vuković)

FK Romanija

Rudar – Romanija 2:2 (1:1)

Dueli ovih timova u prošlom prvenstvu donijeli su mnoštvo golova a rivali su se potrudili da natave seriju.

U 22. minutu Jelić pogađa za vođstvo Rudara. Simanić u 43. donosi izjednačenje i konačan rezultat prvog poluvremena.

Tim iz Ugljevika je taj koji opet trese mrežu s igrao se 59. minut. Strijelac Todorović. Vučica se ne predaje i u 66. Jovanović pogađa za 2:2 i prvi bod Romanije u ovoj sezoni.

Rudar: Đokić, Bumbić, J. Božić, Tomić, Stevanović, Ž. Božić, Davidović, Marković, Jelić (70. Purić), Todorović, Arsenović (62. Cvijić)

Romanija: Jokić, Jovanović (82. Baričanin), Maljukan (76. Stupar), Trobok, Simanić, Lukić, Koroman, Pandurević (56. Lazić), Elek, Blagojević