oznorCOQR

Juniori Slavije došli su do još jedne ubjedljive pobjede u 23. kolu Omladinske lige Bosne i Hercegovine, grupa Centar 1. Mušterija je bila visočka Bosna kojoj je Lazar Stjepić postigao četiri gola.

FK Slavija – FK Bosna 6:1 (4:1)

Izabranici Milana Gutovića poveli su golom Lazara Stjepića koji je dobro reagovao na ubačaj iz kornera. Ipak, gosti koriste nešto lošije postavljanje u odbrani Slavije pa Ensar Fejzić ulazi u šesnaesterac, pronalazi poziciju za šut i donosi svom timu izjednačenje.

Od tog momenta bilo je jasno da energija piramida u Visokom djeluje sano na turiste a nikako na Visočane jer su plavo bijeli furiozno završili prvo poluvrijeme. Gabrijel Čelan je nanizao nekoliko odbrambenih igrača Bosne, poslao povratnu loptu do Luke Aškrabe koji pogađa rašlje za 2:1. Vasilije Gojković je poslao dugu loptu do Stjepića, ovaj zaobilazi golmana i trese mrežu za +2. Ubrzo i Aškraba dolazi do drugog gola na meču. Lopta je došla do njega a on je sa desetak metara lijepo plasira u gol za 4:1.

Nova pobjeda

I u drugom poluvremenu Slavija je nametnula svoj tempo koji im donosi još dva pogotka. Luka Čelan je dobro šutirao, golman kratko odbija a Stjepić je na pravom mjestu i kompletira svoj het trik. Stjepić tu ne staje pa koristi još jednu grešku gostiju i rutinski matira golmana za svoj četvrti gol na meču i rezultat 6:1. Do kraja su gosti imali nekoliko izglednih šansi ali je Vlačo dobrim intervencijama sačuvao svoju mrežu.

Lazar Stjepić

Slavija je nastupila u sastavu: Vlačo, Pušara, Gojković, Pekić, Jevtović, Stjepić, Aškraba, Cvijetić, L. Čelan, G. Čelan, Golijanin.