Odbojkašice Slavije nisu uspjele doći do četvrte uzastopne pobjede jer su poražene na svom parketu od Leotara poslije borbe u pet setova. Malo zbog tradicionalnih padova u igri, više zbog kardinalnih grešaka sudija (linijskih posebno). U nedostatku moderne tehnologije ali i savjesti dnevničara kraj linije, i osvojen bod na kraju nije loš.

OK Slavija – ŽOK Leotar 2:3

(33:31, 20:25, 14:25, 25:13, 9:15)

Malo tehnologije ne bi škodilo

U maratonskom prvom setu gledali smo izjednačenu borbu u kojoj su se timovi smjenjivali u vođstvu, ali ne sa više od dva poena prednosti. Izgaranje i požrtvovanost igračica izmamili su aplauze publike, posebno kada je Gogić spasila gotovo nemoguću loptu i pri tom čak i poentirala. Na kraju Slavija ipak lomi ovaj set u svoju korist 33:31.

Trebinjke bolje otvaraju drugi set i dolaze do +4 (5:9), održavaju vođstvo iako se Slavija uspjela približiti na -1 kod rezultata 16:17 da bi nedugo zatim usljedilo i izjednačenje 18:18. Igra se tada poen za poen dok Leotar nije iskoristio greške domaćih igračica i serijom poena osvojio ovaj set 20:25.

I u trećem setu Leotar djeluje stabilnije na parketu i dolazi do +7 (9:16). U tom periodu Sokolicama ništa nije polazilo za rukom pa su se ređale greška za greškom. Gošće osjećaju nemoć protivnica pa idu i na +10 (11:21) i na kraju privode set u svoju korist 14:25

OK Slavija

Sokolice su na startu četvrtog seta zaigrale bolje, proradio je njihov djelotvorni blok pa stiču prednost +3 (5:2). Nastavlja naš tim u dobrom ritmu pa prednost raste na + 6 (13:7). Trebinjke se mini serijom od 3:0 vraćaju u igru ali Slavija ponovo pojačava tempo, Banjanin odlično servira i prednost se povećava na +8 (19:11). Do kraja seta Sokolice u potpunosti diktiraju tempo a Jasika sa tri smeča donosi izjednačenje svom timu. Slavija dobija set rezultatom 25:13

Peti set kreće u znaku Slavije ali gošće prave seriju 5:0 i prave preokret. Tada na scenu stupaju sudije kada Slaviji oduzimaju čist poen, što je potpuno poremetilo koncentraciju našim djevojkama pa Leotar osvaja set 9:15 i meč 2:3.

Slavija: Šoja, Banjanin, Gogić, Rundić, Košarac, Lučić, Drašković, Jasika, Damjanović, Bozalo, Đurović, Šarac, Simanić, Popić

Leotar: Radović, Berak, J. Turanjanin, Divljan, Milović, Vukoje, Mijanović, M. Turanjanin, Radović, Vulić, Medan, Đajić