qrf

KK Jahorina – OKK Slavija (2) 73:75

(21:9, 21: 28, 16:20, 15:18)

U trećem kolu Druge košarkaške lige Republike Srpske, grupa Istok, sastali su se gradski rivali Jahorina i razvojni tim Slavije. Na kraju uzbudljive utakmice pobjedu je odnijela ekipa Sokolova.

U prvoj četvrtini Jahorinu je nosio raspoloženi Lakić sa 11 pogodaka dok Slavija, iako dominantija u skoku, nije uspjevala podesiti šut pa su domaći ovaj period dobili sa 12 poena razlike.

U drugoj četvrtini Slavija ima raspoložene Sikiraša i Rebića pa uspjeva doći do -2 (28:26). Bio je to period kada domaći mnogo promašuju kako iz igre, tako i sa linije slobodnih bacanja ali onda prave seriju 5:0 i idu na +7 tri minuta prije kraja i uspjevaju zadržati razliku do odlaska na odmor, doduše sa pet poena razlike (42:37). Ovu četvrtinu defnitivno su obilježila dva sjajna zakucavanja Slavijinog prvotimca Rebića.

Treću četvrtinu Jahorina počinje serijom 8:0 uz bljesak Macana sa ukradenom loptom i poentiranjem (morali smo ovo napisati). Slavija se konsolidovala i ostala u igri pa u posljednjem minutu, zahvaljujući Jovoviću sa pet poena stiže na -1 (58:57).

Posljednja četvrtina započinje serijom Slavije 5:0 za potpuni preokret. Igra se brzo ali i sa mnogo promašaja s obje strane a rezultatski su ekipe u egalu sve do trojke Trapare kada Slavija dolazi na +5.

Na minut do kraja Pavlović konačno pogađa trojku i Jahorina dolazi na -1 (73:74).

Na 18 sekundi prije kraja Pejičić pogađa jedno od dva slobodna bacanja za rezultat 73:75 a Jahorina ima priliku za posljednji napad. Borisovljevski preuzima odgovornost, ulazi pod koš ali promašuje i bodovi idu u donji dio grada.

Jahorina: Lakić 20, Jovičić, Čvoro, Pavlović 16, Rebić 2, Borisovljevski 9, Šurbat, Jakovljević 3, Macan 7, Baričanin 12, Ostojić, Spaić 4.

OKK Slavija: Pejić 8, Jovović 11, Senić, Sikiraš 13, Rebić 17, Cicović, Pejović, Pejičić 10, Trapara 15, Ivanović, Okiljević 1, Koprivica.