hdrpl

U 6. kolu Druge košarkaške lige Republike Srpske, grupa Istok, Igman je ugostio ekipu Veleža iz Nevesinja i doživi poraz, drugi u sezoni. Nevesinjci su imali više želje ali koncentracije, pa dolaze do svog prvog trijumfa u prvenstvu. Meč su obilježile nevjerovatne serije oba tima, a u finišu smo imali i pravu malu dramu u kojoj su se bolje snašli gosti.

OKK Igman – OKK Velež 77:83

(20:19, 12:24, 30:18, 15:22)

Igman je vodio u prvoj četvrtini a u finišu iste gosti su se uspjeli primaći na samo pola koša zaostatka. Uslijedila je serija Veleža 11:0 kojom su stigli do dvocifrene prednosti (22:32), potom i do najveće prednosti na meču od + 14 (24:38)

Treća četvrtina u potpunosti pripada Igmanu koji postiže 30 poena i pravi preokret, te u posljednju četvrtinu ulazi sa prednošću 62:61. I kada smo očekivali da će Igman rutinski privesti meč kraju, domaći igrači prave nekoliko neshvatljivih grešaka koje gosti koriste i dolaze do, možemo reći sasvim zaslužene, pobjede.

Najefikasniji u redovima Igmana bio je Šehovac sa 27 poena, Čvoro je postigao 15, Kunarac i Mrković po 12.

Kod gostiju Kovač je ubacio 19, Vučetić 18, Grahovac 12 poena…