U premijernom meču nove sezone Prve futsal lige Republike Srpske, Željeznica je savladala ekipu Gradiške rezultatom 5:2. Trnovljacima je posao bio olakšan jer su gosti doputovali u Istočno Sarajevo sa samo šest igrača.

FK Željeznica – FK Gradiška 5:2 (1:1)

Iako oslabljeni, gosti u 10. minutu golom Francuza dolaze do prednosti. Šest minuta kasnije Bjelica vraća stvari na početak i tim rezultatom se odlazi na odmor.

Početak drugog poluvremena prolazi u znaku Eleza. U 24. minutu donio je prednost Željeznici, Francuz je dva minuta kasnije izjednačio, ali Elez sa dva brza gola (’27 i ’28) odvodi svoj tim na +2. Do kraja se u strijelce upisao i Đorda (’34) za konačan rezultat.

Željeznica: Dragović, Bjelica, Đorda, Elez, Jusić, Elpez, Radojević, Minić, Čelan, Selimović, Šćepanović, Kožul, Beširević, Godinjak

Gradiška: Kotur, Majdanac, Francuz, Kovljen, Paštar, Glavaš