oznorCOBR

OKK Spars – OKK Slavija 84:76

(27:17, 16:23, 24:18, 17:18)

Definitivno imamo problema sa slobodnim bacanjima (11 od 22) koja su mučila Damjanovića, Šehovca pa i Penavu, stanardno loš šut za tri poena (7 od 24), nevjerovatni promašaji i neiznuđene greške, sve je to kumovalo trećem uzastopnom porazu Slavije u Prvenstvu BiH.

Do finiša prve četvrtine ekipe su bile u egalu da bi uslijedile greške igrača Slavije, prvenstveno u napadu, i domaćin to uspješno koristi i dobija ovu dionicu sa 10 poena razlike (27:17). Kada je Slavija u pitanju, izdvojli bi sjajnu asistenciju Damjanovića za Penavu koji akciju završava zakucavanjem.

Agresivnija igra u odbrani tokom druge četvrtine donosi Slaviji smanjenje zaostatka pa i potpuni preokret dva minuta pred kraj ovog dijela igre 35:36. Međutim domaći skok igrom opet prave prevagu i na odmor odlaze sa +3 (43:40).

Njegovanović nije igrao

I u trećoj četvrtini Slavija nastavlja sa čvrstom igrom, prelazi u vođstvo u nekoliko navrata ali se ne uspjeva odlijepiti. Koraci, istek napada, igranje nogom, promašena slobodna bacanja… razlozi za brigu i podsticaj Sparsima da ponovo dođu na +5 (56:51). I pored toga dolazi Slavija par puta u priliku da izjednači ili povede ali šutevi za tri poena su bili neprecizni. Spars ide +9 pred posljednju četvrtinu (67:58)

Domaći započinju posljednju četvrtinu serijom 3:0, Slavija uzvraća 8:0 i smanjuje na -4 (70:66). Potom dolaze Sokolovi i na -3 i potpuno se vraćaju u meč (73:70). Uslijedila je serija promašaja našeg tima a domaći su precizniji pa u posljednji minut meča ulaze sa +6. Bilo je to dovoljno da Sparsi na kraju slave 84:76.

Slavija: Foreman 23, Šehovac 1, Tunguz 5, Penava 20, Damjanović 12, Rebić, Elez 12, Lalović, Bojović 3, Trapara, Krunić, Njegovanović.