Futsaleri Kalinovika ostvarili su treću vezanu pobjedu na startu Druge lige Republike Srpske, grupa Jug. U četvrtom kolu, u terminu španske La lige (22:00) ugostili su oslabljenu ekipu Medicinskog fakulteta i slavili, iako igra nije bila nešto čime se trener domaćih, Miroslav Avram, može ponositi.

KMF Kalinovik – KMF Medicinski Fakultet 3:0 (2:0)

Nominalni domaćini su poveli već u 2. minutu preko Droce, da bi u 12. Ćeranić udvostručio prednost, uz obilatu pomoć golmana Fočaka, Vilotića. Od tog trenutka Medicinski preuzima inicijativu a Kalinovik se opredjeljuje za defanzivno orijentisanu igru i kontre.

Drugo poluvrijeme je proticalo u konstantnoj ofanzivi Medicinskog koji promašuje izgledne šanse. Domaći su bili vidno izmoreni, a situacija se pogoršala kada je Trifković zbog povrede ruke morao van igre. Ipak, sve strepnje otklanja Pavle Sladoje kada u jeku napada gostiju sa viškom pogađa praznu mrežu i potvrđuje deveti osvojeni bod tri minuta prije kraja.

Prijeko potrebni odmor Kalinoviku stiže već ovog vikenda jer je gostujući meč protiv Ljubinja odgođen

Kalinovik: Macan, Živković, Kovačević, Trifković, Droca, Ćeranić, P. Sladoje, Galinac, M. Sladoje

Medicinski fakultet: Vilotić, Filipović, Perišić, Simović, Ostojić, Drakul, Milić