qrf

Gledali smo pravi prvenstveni derbi, dosta prilika, golova i uzbuđenja. Na kraju Tango odnosi zasluženu pobjedu i dolazi do druge pozicije na tabeli Druge lige Republike Srpske, grupa Jug. Meč je imao i humanitarni karakter jer će sav prihod od prodatih ulaznica (sutra će KMF Tango objaviti konačnu cifru prikupljenog novca) biti usmjeren za liječenje Miloša Božovića.

KMF Tango – FC Akademac 4:2 (1:0)

Crveno- bijeli su ušli u ovaj meč motivisani da savladaju kvalitetnog protivnika ali i dokažu futsalsko znanje. A odigrali su vema borbeno i disciplinovano pa je nagrada stigla u 12. minutu kada, danas fenomenalni golman, Trifković dugom loptom pronalazi Purkovića koji u stilu Pipa Inzagija pogađa za 1:0.

Mogao je Nikica dodati još jednu recku kraj svog imena ali ne koristi odličnu asistenciju Popovca i promašuje iz izgledne šanse. Od kapitalnih šansi izdvojićeno i onu Lindova sa pet metara te Pudara kod Akademca kada je promašio prazan gol.

U prvom minutu nastavka Pušara povisuje vođstvo Tanga kada oštro šutira kroz noge čuvara mreže Akademca. Krenuli su gosti igrati višak što Čampara kažnjava sa dva pogotka na prazan gol (’25,’26).

Akademac kreće na sve ili ništa pa u 31. minutu uspjeva preko Šešelja da smanji zaostatak. Lopta je poslije karambola nekako uspjela preći gol liniju. Purković ima priliku da riješi meč, dobro je zarolao golmana ali promašuje prazan gol. Kazna je stigla u vidu drugog gola Šešelja. Igrao se 33. minut.

Do kraja Tango je imao još dvije dobre prilike, Čampara iz dva pokušaja ne uspjeva pogoditi mrežu dok je Purković uzdrmao stativu. Na drugoj strani sve lopte koje je Akademac uputio prema golu intevencijama je zaustavio Trifković.

Tango: Trifković, Ramić, Salčin, Milošević, Pušara, Čampara, Popovac, Pandža, Ligata, Lindov, Radulović, Purković

Akademac: Miladinović, Zečević, Milojević, P. Šešelj, Pudar, Drašković, Belović, O. Šešelj, Stepanović, Bogdanović