Lakše nego što smo očekivali Tango je ostvario osmu pobjedu u prvenstvu savladavši ekipu Rudo. Gosti su nam ostali dužni futsala, sen periodičnih pokušaja i fantastičnog pogotka Grabovčića. Bio je ovo četvrti prvenstveni trijumf Tanga u ovoj kalendarskoj godini, šteta za ne kikseve u prvoj polusezoni Druge futsal lige Republike Srpske, grupa Jug.

KMF Tango – FK Rudo 11:3 (3:1)

Domnacija Tanga od samog starta utakmice ali bez realizacije. Kada su načeli protivnika uslijedila su tri brza gola a strijelci su bili Šehovac (’10), Purković (’13) i Ligata (’14). Rud tek u posljednja dva minuta ozbiljnije prijeti i omogućava mladom golmanu Tanga, Lakiću, dvije lijepe parade, onako za dušu publike. Minut prije kraja gosti ipak postižu gol kada Dragićević koristi smušenost odbrane Tanga i smanjuje rezultat.

I u nastavku je tango kontrolisao igru, a već u prvom minutu Đorem povećava rezultat. Na scenu je tada stupio Pušara sa dva pogotka (’26 i ’28), a slijede ga Salčin (’29), Pandža (’30), Babić (’32) te još jednom Đorem (’34) za visokih 10:1.

U 35. minutu Rudo postiže dva pogotka. Dragićević ponovo koristi grešku odbrane, a nedugo zatim Grabovčić topovskim udarcem pogađa same rašlje. Minut prije kraja Ligata je svojin drugim golom postavio konačan rezultat 11:3.

Tango: Trifković, Pušara, Šehovac, Ligata, Purković, Lakić, Honić, Salčin, Babić, Đorem, Pandža, Kalajdžić, Lindov, Vučinić

Rudo: Jakovljević, Dupović, Grabovčić, Dragićević, Mikavica, Novaković, Đerić, Perišić, Stančić