OK Slavija – ŽOK Crvena Zvijezda 3:2

(25:19, 23:25, 23:25, 25:19, 15:9)

Do trećeg uzastopnog trijumfa OK Slavija je stigla težim putem iako je djelovala kao bolji tim. Padovi u igri i odlične serije poena gošći darovali su nam pet setova.

U prvom setu gledali smo izjednačenu borbu a Slavija uspjeva napraviti tri poena razlike kod rezultata 10:7. Međutim gošće serijom 4:0 prelaze u vođstvo. Igra se poen za poen, Slavija u nekoliko navrata ima +2 ali ne uspjeva napraviti veću razliku sve do bloka Gale Košarac za vođstvo 21:18. Na servis Ane Bozalo dolaze Sokolice do prve set lopte koju koriste za konačnih 25:19.

Ekipa iz Obudovca bolje ulazi u drugi set pa stiže do tri poena razlike 1:4. Slavija reaguje pa na servisu Milane Banjanin stiže do preokreta 6:5. Imala je Slavija i +2 ali Crvena Zvijezda pravi seriju 5:0 i rezultat glasi 8:11. Zvijezda održava stečenu prednost, ide i na +5 ali Slavija se uspjeva vratiti u meč prvo na 19:21 potom i na 22:23. Nedostajalo je malo komunikacije među Sokolicama pa gošće dolaze do izjednačenja u setovima 1:1 rezultatom 23:25.

Treći set je započeo dobro po naš tim koji dolazi do vođstva 10:5 ali borbene gošće smanjuju zaostatak 11:9. Pojačava tada ekipa Kristine Vuce i dolazi na +6 (18:12). A onda nevjerovatna serija gošći 6:0 za izjednačenje, da bi prešle i u vođstvo 19:20.I pored diskutabilnih odluka sudija, Sokolice nisu klonule pa opet vode 23:21. Ali to nije bilo dovoljno jer Zvijezda opet pravi seriju (4:0) i dobija set. Rezultat je glasio 23:25.

I u četvrtom setu Slavija bolje kreće pa dolazi do vođstva 6:1 pa i pored, već viđenih serija Zvijezde, održava prednost koja u jednom momentu iznosi i +6 (13:7).Koncentracija je sada znatno bolja pa Slavija dobija ovaj set 25:19

Dobar blok je bio recept za igru Slavije na početku petog seta pa dolaze do vođstva 4:1, kasnije i 8:3. Gošće se opet vraćaju pa je rezultat 8:9. Serijom 4:0 Sokolice opet imaju solidnu prednost i na 14:9 dolaze do prve meč lopte koju koriste za konačnih 15:9 i pobjedu.

OK Slavija: Banjanin, Gogić, Rundić, Košarac, Lučić, Drašković, Jasika, Damjanović, Bozalo, Đurović, Šarac i Sikima.