Bodovi ostaju u Čiĉi. Slavija je više nego zasluženo savladala goste iz predgrađa i upisala tri prijeko potrebna boda za mir u kući. Sokolovi su bili kompaktnija i disciplinovanija ekipa na terenu, igrala sa više krvi i derbi obojila svojim bojama. Famos nas je razočarao i bodove na strani će morati tražiti negdje drugdje. Velika posjeta na tribinama (da ne licitiramo brojevima) pobjeda je fudbala

FK Slavija – FK Famos 2:0 (1:0)

Veoma sadržajno prvo poluvrijeme u kojem su se gosti, bez klasičnog napadača, uzdali u prodore brzog dvojca Hrkalo – Lamadžema, ali Slavija je bila ta koja gospodarila bokovima i prijetila, doduše lošim, ubačajima.

Počelo je greškom čuvara mreže domaćih Vlače, Lamadžema je krenuo ka golu, dao sebi dug for i pokušao odglumiti penal. Na deugoj strani uzvratio je Arbinja. Famos je nedugo zatim imao priliku preko Hrkala koji iskosa pogađa spoljni dio mreže.

Uslijedio je period kad Slavija u potpunosti preuzima kontrolu nad igrom. Erić je dva puta šutirao, Vasilj oba puta siguran, dok je Rastokin pokušaj izblokiran. Imao je i Famos svoje minute, Hrkalo je nanizao nekoliko protivnika na malom prostoru te dodao Lamadžemi koji loše zahvata loptu. Greška Mandića poklanja gostima lijepu priliku da povedu ali je Vlačo maestralno zaustavio udarce Blažića i Hrkala.

A onda gol na drugoj strani. Arbinja se izboilrio za slobodan udarac na ivici šesnaesterca i sam ga izveo. Pogodio je donji desni ugao Vasilja za 1:0.

Mogao je Famos brzo do izjednačenja, Blažić je ubacio a Fontemachi ostao sam na drugoj stativi, međutim zakasnio je sa reakcijom. Igra se preselila na polovinu Famosa pa bilježimo Vasiljevu intervenciju glavom i izblokiran pokušaj Arbinje.

Foto Vaske

Drugo poluvrijeme počinje dobrom šansom sa Ratoku koji je mogao duplirati prednost Slavije ali je loše šutirao. Na suprotnoj strani udarac Hrkala zaustavlja Vlačo. Bilježimo i pokušaj Govedarice, lopta odlazi pored gola, baš kao i Bjeloš koji je šutirao na gol direktno iz kornera u devedesetom minutu a Hadžibegović sa pet metara pogodio Vasilja. Do kraja je Bjeloš imao još jedan pokušaj ali nije bilo promjene rezultata.

Nismo previše toga vidjeli sve do 81. minute kada Dabić dobija loptu na strani, odlaže do Govedarice koji se bravurom oslobađa čuvara i dovodi Slaviju do 2:0. Mogao je Angulo nedugo zatim dokrajčiti Vojkovćane ali u situaciji jedan na jedan uspješniji je Vasilj.

Foto Vaske

Slavija: Vlačo, Tomić, Hadžibegović, Mandić, Hodžić, Erić (65. Bjeloš), Karić, Vučinić (90. Đerić), Rastoka (65. Dabić), Govedarica (84. Timotija), Arbinja (84. Angulo)

Famos: Vasilj, Marković, Dodig, Fontemachi (73. Drina), Perović, Blažić, Danilović, Tešanović, Lamadžema (65. Bajrić), Hrkalo, Smajić (46. Asentić)