rhdr

Lijepo vrijeme, lijepi golovi, prilično dobra posjeta na stadionu i pobjeda Slavije za prijatno subotnje popodne.

FK Slavija – FK Krupa 3:1 (2:0)

Regoje se opredjelio za defanzivniji pristup prepustivši Krupi posjed lopte ali nekoliko šuteva gostiju sa Vrbasa nisu pretjerano ugrozili danas odličnog Nedžibovića. A onda u 18. minutu jedan od najljepših golova u istoriji stadiona u Čiči! Bjeloš je sa blizu 30 metara lukavo šutirao u bliži ugao golmana koji je očekivao centaršut (video možete pogledati na našoj stranici). U 33. minutu još jedna majstorija. Arbinja se u svom stilu izborio za loptu, istrčao po lijevoj strani i lobovao čuvara mreže Krupe za 2:0, što je bio i rezultat prvih 45 minuta.

Arbinja nastavlja golgetersku seriju

I u nastavku je Slavija stajala na svojoj polovini i čekala grešku protivnika. Međutim gosti koriste povredu Đerića koji se slabo kretao i u 73. mnutu preko Krnete smanjuju rezultat. Umjesto pritiska Krupe slijede dvije kolosalne šanse za Slaviju. Rezervista Bogučanin koji je unio živost u igru dobro šutira ali Damjanović krajnjim naporom izbacuje loptu u korner. Poslije ubacivanja iz ugla Tomić gađa glavom ali ponovo brani. Tomiću je u finišu meča ipak pošlo za rukom da pogodi mrežu. Kaljić je izveo slobodan udarac a Tomić se našao na pravom mjestu i glavom pogodio za 3:1 i ovjerio trijumf Slavije.

Tomić ovjerio pobjedu

Slavija: Nedžibović, Đerić, Beširević, Popović, Tomić, Kaljić, Bjeloš, Dabić, Asentić, Avdalović, Arbinja.

Igrali su još Bogučanin, Vučinić, Čvoro i Lubura.