Prvi gradski derbi timova iz Istočnog Sarajeva u elitnom rangu BH košarke pripao je Slaviji. Domaći nisu kažnjeni za ispušteno vođstvo i preživjeli su dramu u finišu meča, dok će Jahorina žaliti za propuštenom šansom da odnese pobjedu sa trga Srbija. Domaće su do pobjede vodili Zrno sa 19, te Maran i Jovanović sa po 15 poena, dok su u paljanskom timu najefikasniji bili Sudžum sa 18 i Silađi sa 17 poena.

KK Slavija – KK Jahorina 88:84

(29:26, 23:22, 19:20, 17:16)

Osim početnog vođstva Jahorine, Slavija je bila u konstantnom vođstvu nedopuštajući gostima da istope prednost. Uspjeli su Sokolovi pred kraj prvog poluvremena otići i na +11 ali serija Jahorine 7:0 vratila je rezultatsku neizvjesnost.

U trećoj četvrtini gosti uspjevaju povesti, rezultatska klackalica traje do kraja ove dionice koju Slavija završava sa tri poena prednosti. Posljednjih 10 minuta donosi dramu. U prvih pet minuta gosti postižu samo jedan pogodak i činilo se da će Slavija rutinski privesti meč kraju. Ali serija izgubljenih lopti i promašaja, te nekoliko duliskutabilnih odluka arbitara poremetili su tim Srđana Stanića pa Jahorina hvata korak i ulazi se u dramatičnu završnicu. Mijović će možda ponijeti epitet tragičara Jahorine jer je dva puta bio polovičan sa linije slobodnih bacanja propustivši da svom timu donese egal. Na drugoj strani Zrno je bio siguran izvođač pa pobjeda pripada Slaviji.

Slavija: Maran 15, Jovanović 15, Kočić 12, Zrno 19, V. Bojanić 10, Kangu 5, Milovanović 2, A. Bojanić 8, Njegovanović, Pejičić, Krunić, Damjanović 2

Jahorina: Mijović 14, Petrović 14, R. Gutalj 4, Sudžum 18, Silađi 17, Robinson 9, Simić 8, Rebić, Ivković, Kusmuk, J. Gutalj, Alleruzzo