Karate klub Slavija proteklog vikenda učestvovao je na dva turnira, a Slavijaši su osvojilu ukupno 6 medalja.

Na „20. Banja Luka open 2023“, u konkurenciji 384 takmičara iz 24 kluba i 2 države, Slavija je izborila tri odličja.

Zlato je osvojila Nina Lalović (kate, djevojčice 12 godina), dok su srebra izborile Ana Džino (borbe, kadetkinje -54kg) i Jana Sladoje (borbe, kadetkinje -50kg).

U Sarajevu su karatisti Slavije učestvovali na „1. Olimp karate Kup-u ” gdje je mlada ekipa takođe stigla do tri medalje.

Zlato oko vrata ponijela je Mirka Golijanin (kate, djevojčice 13 godina), dok su bronze pripale Teodori Drursun (kate, djevojčice 9 godina) i Danici Matović (kate, djevojčice žuti pojas 11 godina)