U najavi smo rekli da domaći teren u duelima ova dva kluba ne igra bitnu ulogu, ispostavilo se da je i večeras bilo tako. Višegrađani vođeni fenomenalnim Đorđom Rackovićem nose dva boda iz izuzetno zanimljivog meča.

RK Slavija – RK Višegrad 34:35 (18:15)

Prvo poluvrijeme prolazi u izjednačenoj igri da bi osjetnije vođstvo od +3 Slavija ostvarila u 18. minutu (11:8). Višegrađani sustižu zaostatak i preokreću rezultat u 38. minutu (22:23). Domaći su se ipak vratili na +3 i tom prednošću odlaze na odmor.

RK Slavija

U nastavku se ponovo istopila prednost Slavije, smjenjivali su se timovi u vođstvu a u finišu smo imali dramatičnu završnicu u kojoj čvršće živce imaju gosti. Nekoliko promašaja domaćih Višegrađni kažnjavaju, minut i po do kraja igraju jaku odbranu i dolaze do dva boda.

RK Višegrad

Kod Slavije najefikasniji je bio Jelisić sa 9 pogodaka, Raonić je postigao 8, Pavlović i Mirković po 5, Tošić 3, Bozalo i Domazet po 2.

U ekipi Višegrada Đ. Racković je postigao 16 golova, D. Pecikoza 7, Đurić 6, L. Racković 5 i Andrić 1 pogodak.