Nesvakidašnji meč odigrao je RK Šamot iz Aranđelovca, za koji nastupa naš Simon Mrda, protiv Rudara iz Kostolca u okviru 15. kola Arkus lige Srbije.

Nije rezultat 18:13 pretjerano neuobičajen jer smo mi u našem „Hangaru” svjedočili duelu sa malo golova (protiv Izviđača 16:16) ali podatak da su gosti iz Kostolca postigli samo jedan gol u drugom poluvremenu je „kadar nevera”!

Simon Mrda

Utakmica je počela serijom 5:0 gostujuće ekipe da bi upravo Mrda sa tri gola bio zaslužan za smanjenje zaostatka. Do kraja poluvremena gosti ipak imaju +4 (8:12)

Nastavak će vjerovatno ući u istoriju rukometa jer su gosti uspjeli postići jedan jedini pogodak, i to sa sedmerca. Mediji u Srbiji odmah su izrazili sumnju o dešavanjima na parketu ali mi smo provjerili sa gledaocima koji su pratilili meč u Aranđelovcu: saglasni su kako je odbrana Šamota bila nerješiva enigma za Rudar, te pobrojali veliki broj promašaja gostiju.