RK Slavija – RK Kotor Varoš 39:32 (19:13)

Šesta uzastopna pobjeda rukometaša Slavije koja je, bar do kompletiranja 8. kola, pozicionira na vrh tabele Prve lige.

Sokolovi su na startu meča probijali po desnoj strani, i sa po dva gola Tošića i Jelisića donijeli prednost svom timu. Gosti su dosta promašivali pa Slavija to koristi i preko Domazeta, Raonića i Pavlovića u 14. minutu dolazi na +6 (10:4).

Uslijedio je period sa dosta greški na obje strane a Slavija u 21. minutu ide i na +7 (14:7).

Tošić

Pad koncentracije Sokolova gosti djelimično koriste pa smanjuju na 5 golova zaostatka.

U posljednjim sekundama Domazet je precizan sa sedmerca za 19:13 pred odlazak na odmor.

Golman plavih Kurtović fenomenalno branio i sa 9 uspješnih intervencija (skinut sedmerac) definitivno obilježio prvih 30 minuta.

Kurtović sjajan

U nastavku Slavija održava prednost, razigrao se i Beribaka, pa u 36. minutu stiže na +8 (23:15).

U 38. minutu i Gajović zaustavlja šut sa sedam metara a u 42. minutu domaći dolaze na 10 golova razlike (27:17).

Beribaka

Uslijedila je nešto bolja igra ekipe Kotor Varoši koja uspjeva smanjiti rezultat na -7, međutim u 49. minutu domaći vraćaju dvocifrenu prednost ali ovog puta je +11 (34:23).

Do kraja je Slavija rutinski privodila meč, smanjila gas, pa je Kotor Varoš uspio ublažiti poraz za konačnih 39:32.

Najefikasniji u redovima Slavije bio je Beribaka sa 10 pogodaka, Domazet je postigao 7, Raonić 6, Pavlović i Tošić po 4, Jelisić 3, B. Kovačević 2, Bozalo, M. Kovačević i Moćić po 1.
Kurtović je zabilježio 11 odbrana, Gajović 7, Raonić 4.