qrf

To je fudbal. Kada se najmanje nadate donese uzbuđenja od kojih zastaje dah. Ovog puta fortuna je bila na strani Famosa koji je u sudijskoj nadoknadi došao do tri boda.

FK Famos – FK Sloboda 2:1 (1:0)

Počelo je idealno za ekipu Vladimira Drinjaka. U 10. minutu Tešanović ubacuje loptu u šesnaesterac, ona se odbija do Bjeloša koji je sam na pet metara i rutinski pogađa za 1:0.

Probao je i Cicović nekoliko minuta kasnije ali slabo šutira pored gola. Gosti se oslobađaju pritiska pa u 17. minutu Mitrić gađa tik iznad prečke. Imao je Famosov Japanac Jošikava dobru poziciju za šut ali je u posljednjem trenutku izblokiran. Gosti iz Mrkonjić grada opasno prijete u finišu prvog poluvremena kada Rončević maestralno interveniše.

Bjeloš za rano vođstvo

Drugo poluvrijeme prolazi u znaku Slobode. Gosti su preuzeli inicijativu i sve više stezali obruč oko gola Rončevića. Pokušao je Drinjak osvježiti ekipu izmjenama pa Blažić odmah po ulasku ima dobru šansu ali mu golman brani šut.

U 87. minutu Sloboda stiže do izjednačenja. Poslije slobodnog udarca lopta se odbija do Danilovića koji se, poput Bjeloša u prvom dijelu, dobro snalazi i u odsustvu bloka pogađa. Famos je odmah mogao do ponovnog vođstva. Minić snažno šutira i pogađa prečku, lopta se odbija do Mićića koji loptu šalje preko gola.

U sudijskoj nadoknadi Kokot se izborio za penal. Dobro se zagradio, odbrambeni igrač igra rukom i sudija pokazuje na bijelu tačku. Perović je preuzeo odgovornost, šutira ali mu golman Stjepanović brani. Ipak lopta mu se ponovo odbija na nogu i sprovodi je u mrežu za veliku pobjedu u borbi za opstanak.

Proslava sa Atomskim Žoharima

Famos: Rončević, Novković, Hadžibegović, Babić, Bjeloš, Cicović, Perović, Tešanović, Marković, Jošikava, Ćeha.

Igrali su još Blažić, Kokot, Minić, Mićić i Mitrašinović.