U devetom kolu Prvenstva Bosne i Hercegovine za košarkaše odigran je derbi začelja između Slavije i Mladosti iz Mrkonjić Grada. Oba tima su pred ovaj duel imali skor 2-6. Gosti su bili uspješniji i ostvaruju vrijednu pobjedu u borbi za opstanak, dok je Slavija ostala zakovana za dno tabele. Jedan od ključnih razloga za poraz je i očajan učinak sa linije slobodnih bacanja (6 od 21), što nažalost postaje „zaštitni” znak ovog tima.

OKK Slavija – KK Mladost 75:83

(23:14, 17:30, 20:20, 15:19)

Meč je poenima otvorio Damjanović, a igralo se u egalu sve do serije Slavije koju završavaju Tanksley zakucavanjem i Damjanović polovičnim učinkom sa linije slobodnih bacanja za 12:5. Stara je to boljka Sokolova pa su imali 3 od 8 u prvom periodu sa penala. Četvrtinu završava Trunić trojkom sa zvukom sirene.

Druga četvrtina nije išla onako kako je trener domaćih želio. Mnogo konfuznih napada, loš prenos lopte, još na to i nesportski prekršaj Marana i Mladost dolazi na -1 (26:25). Špago je trojkom donio izjednačenje (30:30), potom Đurović pogađa uz prekršaj za vođstvo gostiju (37:39). Na poluvrijeme Mladost odlazi sa 30 postignutih poena za četvrtinu i sa prednošću +4 (40:44).

Damjanović i Maran su početkom treće četvrtine anulirali prednost Mladosti. Ovaj period karakterišu brzi napadi obje ekipe uz dosta grešaka. Mogla je Slavija pred posljenju dionicu i sa prednošću ali opet su bila kobna slobodna bacanja i brzopletost pri ulasku pod koš. Kažnjava to Aleksić trojkom uz zvuk sirene za novih +4 Mladosti (60:64).

Ponovo su Damjanović i Maran otvorili četvrtinu, kapiten Slavije dobro istrčavši kontru sa efektnom završnicom, Maran trojkom za vođstvo Slavije 65:64, ali se gosti revanširaju serijom 4:0. Promašivala je Slavija sve do trojke Tanksleya za novo izjednačenje 68:68. Gostujući igrač Milovanović imao je trenutke inspiracije i sa pet poena, trojkom i zakucavanjem, dovodi Mladost na +5 (70:75), što trojkom nadopunjuje Đurović za +8 za goste na 3 minuta do kraja. I ponovo su slobodna bacanja bila nedokučivi za domaće da smanje zaostatak, iz tri izlaska na liniju bez postignutog poena. Na kraju je učinak u ovom segmentu bio sramnih 6 od 21.

Slavija: Maran 11, Sikiraš, Ilić 13, Obrenović, Elez, Trunić 7, Njegovanović, Tanksley 8, Pejičić, Bah 17, Krunić, Damjanović 19

Mladost: Aleksić 12, Špago 6, Huseinspahić 16, Marković, Popović 7, Sivonjić, Ćup, Arežina, Milovanović 11, Đurović 18, Paunović 5, Jovanović 2