КК Sokolac – KK Akademija Borac 80:55

(9:15, 18:9, 31:16, 22:15)

Sokočani su došli do devete pobjede u Prvoj košarkaškoj ligi Republike Srpske i zadržali poziciju u gornjem dijelu tabele.

Domaći u prvoj četvrtini nisu imali odgovor na brzu igru Banjalučana a forsiranje trojki nije urodilo plodom (1 od 7). Poentirali su samo Pečenica sa 5 i Đerić sa 4 postignuta poena.

Drugu četvrtinu su obilježile dvije sjajne serije. Prvo su Sokočani odigrali disciplinovano u odbrani a raspucali se Maksimović i Kovač za preokret. Dugo su gosti bili na samo tri postignuta poena ali se u finišu četvrtine serijom 6:0 vraćaju u igru i ponovo vode (23:24). Do kraja Sokolac je taj koji postiže poene za odlazak na odmor rezultatom 27:24.

Igor Đerić

Ako smo u prvom poluvremenu bili uskraćeni za koševe, u nastavku kreće zasipanje istih od strane domaćih igrača koji apsolutno kontrolišu meč i dolaze do maksimalnih +20 prednosti (56:36). Đerić je nastavio sa dobrom realizacijom a Maksimović stigao do 10 asistencija.

I u posljednjoj četvrtini Sokolac igra dobro i u jednom trenutku dolazi do najveće prednosti na meču od +28 (80:52).

Đerić i Popadić su postigli po 19 poena, Pečenica 18, Maksimović 10, Kovač 9 i Pajić 5 poena. Igrali su još Šalić, Jovanović i Samardžija dok ovog puta Mićić nije dobio minutažu.