Prvi trijumf Jahorine u Prvenstvu Bosne i Hercegovine stigao je u drugom kolu. Oporavili su se Paljani od poraza protiv Slavije i ugostili Radnički iz Goražda, ekipu sa kojom su odigrali nekoliko pripremnih mečeva. Iako su gosti dobro parirali u prvom poluvremenu, na kraju dvocifrena razlika u korist Jahorine. Najefikasniji kod domaćih bili su Mijović sa 17 i Gutalj sa 15 poena, u redovima gostujućeg tima to su Ejah sa 19 i Alikadić sa 16 poena.

KK Jahorina – KK Radnički 86:72

( 20:20, 23:19, 27:16, 16:17)

Ujednačena igra u prve dvije dionice u kojima Radnički ima blagu prednost. Ali u drugoj dionci Jahorina je zaigrala bolje i na odmor odlazi sa +4 (43:39)

U trećoj četvrtini domaći prave osjetniju razliku koja je išla i do +18 te rješavaju pitanje pobjednika. Gosti su u finišu uspjeli smanjiti razliku ali ne i ugroziti trijumf Jahorine.

Jahorina: Ivković 7, Silađi 2, Mijović 17, Petrović 8, Sudžum 14, Robinson 4, Simić 14, Rebić, L. Kusmuk, R. Gutalj 15, Buha, J. Gutalj 5

Radnički: Nicholas 7, Alikadić 16,Villiams 15, Vujović 10, Ejah 19, Vhitley, Klačar 5, R. Šuša, Carper, F. Šuša, Hodžić, Tadić