Uspješno gostovanje košarkaša Jahorine u Banja Luci i četrnaesta pobjeda u prvenstvu čime je zadržana liderska pozicija na tabeli Prve lige Republike Srpske. Ključni faktor za novi trijumf je dobra igra Paljana u trećoj četvrtini kada su pojačanja Čovičković i Bubanja konačno pokazali svoj kvalitet . U redovima Jahorine najefikasniji su bili May sa 19 poena i 11 skokova, Okiljević sa 18, Čovičković 17, te Pečenica sa 15 poena. Kod domaćih se izdvojio Šarić sa 25 poena, a dvocifren učinak imali su još Đurović sa 13 i Popović sa 11 poena.

KK Akademac – KK Jahorina 78:91

(22:27, 22:20, 18:28, 16:16)

Rezultatska klackalila trajala je do sredine druge četvrtine kada je Jahorina stekla prednost od 13 poena (29:42). Međutim do poluvremena istopila se prednost Paljana i na odmor se otišlo rezultatom 44:47.

Uspjela je Jahorina preproditi krizu i ponovo preuzeti kontrolu nad utakmicom, pa su se već pomenuti Čovičković i Bubanja razigrali i vraćena je prednost koja je na kraju zadržana do kraja meča.

Akademac: Šarić 25, Đurović 13, Guska 5, Topalić 8, Janković 9, Jekić, Popović 11, Šipka 2, Manojlović, Salić 3, Trninić, Čegar 2

Jahorina: Čovičković 17, Pečenica 15, Kusmuk 2, May 19, Gutalj, Rebić 2, Pavlović 6, Ćorsović, Bubanja 10, Okiljević 18, Kovač 2