Kao što je Danijel Rebić u najavi za ovaj meč rekao, gledali smo veoma čvrstu i neizvjesnu borbu u Zvorniku sa dramatičnom završnicom. Uspjela je Jahorina slaviti na kraju, pobijediti prvenstveno sopstvene mane koje je prate tokom sezone, i zadržati lidersku poziciju pred posljednja dva meča sa bijeljinskim klubovima. Paljanski tim je do trijumfa predvodio Simić sa 20 poena, May je ubacio 11 poena uz 12 skokova, Okiljević je postigao 10, Pečenica i Kusmuk po 9 poena. U redovima Drine Princip najefikasniji su bli Cvjetinović sa 25 i Matić sa 16 poena.

OKK Drina Princip – KK Jahorina 74:77

(23:23, 12:19, 17:17, 22:18)

Ekipa Jahorine bila je u konstantom vođstvu tokom prve četvrtine i stigla do prednosti +8 (12:20). Međutim domaći serijom 11:0 prave preokret, da bi Rebić trojkom izjednačio za konačni rezultat prvog perioda 23:23.

Mnogo grešaka na obje strane obilježilo je drugu četvrtinu, a više je profitirala Jahorina koja se ponovo rezultatski odlijepila, ovog puta na +9 (31:40). Drina uspjeva prepoloviti zaostatak ali Simić sa zvukom sirene pogađa za dva poena i rezultat prvog poluvremena 35:42.

Dramatična završnica

Održavala je Jahorina rezultatsku distancu, ali onda Čovičković dva puta gubi loptu a Matić dobija priliku da dva puta zakuca, potom griješi i Okiljević i Drina stiže na -2 (47:49). Dalo je to energiju domaćim pa stižu i do izjednačenja 52:52, ali Jahorina serijom 7:0 ponovo pravi distancu pred posljednju četvrtinu 52:59.

Drina serijom 7:0 otvara posljednju dionicu i poravnava rezultat 59:59. Jahorina tri i po minuta ne uspjeva zabilježiti poene, agoniju trojkom prekida Pečenica. Ali nastavili su Paljani napade sa konfuznim završnicama pa Drina na 2:28 do kraj vodi 68:66.

Ušlo se u dramatičnan finiš u kojem se Okiljeviću svira diskutabilan prekršaj, a Simić prvo trojkom donosi prednost Jahorini 70:71, a onda asistira Bubanji za 70:73 na 24 sekunde do kraja. Cvjetinović je polovičan sa linije slobodnih bacanja baš kao i Simić na drugoj strani pa na 14 sekundi do kraja rezultat je 71:74.

I Egeljić ubacuje samo jednom pa Jahorina ima +2 i 12 sekundi za napad. Simić ponovo ubacuje samo jedan poen, potom pravi prekršaj iz kojeg Cvjetinović ubacuje oba slobodna za 74:75. Ostalo je 5 sekundi, May izvodi loptu, pronalazi Bubanju koji zakucavanjem stavlja tačku na ovaj meč.

Simić najefikasniji u Jahorini

Drina Princip: Matić 16, Mihailović 8, Cvjetinović 25, Egeljić 8, Lazić, Bratić 7, Gajić, Sandić 3, Birčaković, Hajduković 3, Grujić, Đerić 4

Jahorina: Simić 20, Pečenica 9 , Kusmuk 9, May 11, Bubanja 6, Živković, Rebić 6, Pavlović, Ćorsović, Čovičković 6, Okiljević 10