Ponovo drama u Pekiju, ponovo je Đerić ukrao slavu i odveo Jahorinu u Prvu ligu kolo prije kraja mini lige. Bio je ovo sudar iskustva i mladosti, meč koji nije obilovao ljepotom. Igralo se čvrsto a Jahorina umalo da prokocka prednost koju je je imala tokom cijele utakmice. Mlada ekipa iz Bijeljine predvođena fenmenalnim Džafićem borila se do kraja i malo je nedostajalo da im se želja i borbenost isplate.

KK Jahorina – KK Budućnost Fabrika 66:64

(14:14, 20:13, 16:20, 16,17)

Prva četvrtina je prošla u serijama oba tima. Gosti su poveli 4:0 poenima Đorđića, Jahorina se revanšira serijom 8:0 sa dvije trojke, Đerića i Pečenice. Mlada ekipa iz Bijeljine sustiže zaostatak i do kraja perioda igra se egal. Hajduković sa zvukom sirene pogađa za 14:14.

Drugu četvrtinu otvara Pečenica novom trojkom, a dobrom odbranom iskusnih košarkaša u svojim redovima dobija priliku da to napalati u napadu, što i koristi za vođstvo +10 (27:17). Budućnost se nakratko vratila ali Jahorina ponovo stvara veću zalihu trojkom Šurbata za +12 (32:30) na minut i 40 sekundi do kraja četvrtine. Odmah trojkom odgovara raspoloženi Đorđić. Do kraja, zahvaljujući izuzetno kvalietenom Džafiću, Budućnost spušta zaostatak na -7 (34:27)

Jokić je imao štošta pričati

Drugo poluvrijeme počinje trojkom najagilnijeg igrača gostiju Đorđića, odgovara mu istom mjerom kapiten Jahorine Pavlović. U tom ritmu, koš za koš, prolaze naredni minuti, uz zanimljive duele Kovača i Džafića, koji su preuzeli odgovornost u svojim ekipama, prvi se odvažio i za šuteve za tri poena, drugi hrabro ulazio pod koš. Trojkom Hajdukovića Budućnost prilazi na samo tri poena zaostatka (43:40) četiri minuta prije kraja četvrtine. Uozbiljili su se domaći pa kreću angažovanije što im donosi +7 ( 48:41) minut prije isteka perioda, ali se Budućnost vraća trojkama Đorđića i Ilića na -3 (50:47) pred posljednju četvrtinu.

Rezultat je podigao nervozu na startu posljednje dionice, sudije brzo smiruju strasti, a onda slijedi fantastična asistencija Gordića za Kovača koja nas vraća košarci. Lakić i Pavlović trojkama, te Kovač polaganjem donose Jahorini dvocifrenu prednost +11 (60:49) na pet minuta do kraja. Tandem gostiju Džafić – Marković ne posustaje i ponovo je Budućnost u igri -3 (60:57). Đerić i Kovač sa linije slobodnih bacanja održavaju prednost ali onda šok. Sa istekom napada Marković pogađa trojku, poslije toga Džafić i ponovo Marković vode Budućnost do izjednačenja 45 sekundi prije kraja meča. Potpuno je to poremetilo domaće koji već duže vrijeme ne mogu pogoditi iz igre, a čak nemaju rješenja pa im ističe i napad, što daje priliku gostima 29 sekundi da dođu do pobjede. Ali Đerić uspjeva ukrasti loptu, gosti prave nesportski faul 2 i po sekunde prije kraja, dok klupa domaćih dobija tehničku. Gosti koriste jedno slobodno bacanje, Đerić oba za +1. Potom je fauliran i Kovač sekund prije sirene pa i on ide na liniju. Prvo pogađa, drugo namjerno promašuje čime Jahorina dobija meč i plasira se u Prvu ligu Republike Srpske.

Prvoligaši

Jahorina: Đerić 9, Pavlović 9, Pečenica 10, Baričanin 6, Kovač 20, Lakić 7, Jovičić, Rebić, Šurbat 3, Jakovljević, Čvoro, Gordić

Budućnost Fabrika: Klještan 2, Đorđić 15, Hajduković 5, Džafić 19, Jašarević 3, Šojić, Ristić, Ilić 3, Marković 13, Jevtić 2, N.Manojlović, M. Manojlović 2