Slavi se titula u Palama. Košarkaški klub Jahorina potvrdila je dominaciju ove sezone i zazluženo podigla pehar prvaka Republike Srpske poslije 3:0 u finalnoj seriji protiv Budućnosti iz Bijeljine. Najefikasniji u redovima Jahorine bili su May sa 13 i Bubanja sa 12 poena, dok je kod gostiju fenomenalni Klještan (2007 godište) postigao 14 poena.

KK Jahorina – KK Budućnost 82:62

(22:13, 28:12, 22:15, 10:22)

Od starta odlična igra Jahorine koja je uspjela ostaviti mladu ekipu Budućnosti na malom broju poena. S toga i +25 na poluvremenu (50:25).

Nastavili su domaći i u trećoj četvrtini istim tempom pa stižu i do najveće prednosti na meču od +34 (70:36). U posljednjem periodu povučena je ručna što je omogućilo gostima da koliko – toliko ublaže poraz.

Jahorina: Simić 10, Pečenica 5, May 13, Okiljević 9, Kovač 10, Živković, Rebić, Pavlović 3, V. Kusmuk 4, L. Kusmuk 5, Bubanja 12, Čovičković 11

Budućnost: Klještan 14, Đorđić 7, Lazić 13, Manojlović 13, Pirgić 9, Ilić, Jevdić 4, Erkić, Mičić, Kecman 2, Peljto, Ristić